Proces produkcji betonu

http://www.nablysk-sosnowiec.pl/kontakt www.apos.com.pl

proces_produkcji_betonu.jpg

Mimo ciągłego rozwoju technologii, wciąż nie udało się uzyskać materiału budowlanego bardziej odpowiadającego na potrzeby budownictwa niż beton. Różne odmiany betonu towarowego stanowią najbardziej powszechny materiał budowlany, wykorzystywany zarówno do budowy domów, jak i realizacji większych inwestycji.

Beton towarowy składa się z wody, domieszek chemicznych oraz mineralnych, cementu, czyli spoiwa, oraz kruszyw. Kruszywa stanowią od 60% do 75% całej objętości betonu i są dostarczane z kopalni kruszyw.

Domieszki chemiczne są dodawane w stanie ciekłym bezpośrednio do mieszanki betonowej w czasie produkcji betonu. Najczęściej stosowane domieszki mają na celu poprawienie wytrzymałości betonu przez obniżenie objętości wody w całej masie betonu.

Dodatki mineralne natomiast poprawiają jego trwałość i mogą zastąpić część cementu, czyli najważniejszej części betonu. Ta jest składnikiem o właściwościach wiążących, który zapewnia odpowiednią wytrzymałość betonu.

Wszystkie składniki są mieszane w mieszalniku na wytwórni betonu. Po wymieszaniu beton jest transportowany na miejsce budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *